Pumperzz Of The Fall е група од Битола и повеќе е присутна на македонската рок-сцена.
Пред повеќе од една година групата потпиша договор со дискографската куќа Alliance Records од Њујорк и почнаа да го снимаат својот трет албум, кој го промовираа со синглот All About U, на кој имаат гости од САД, Данска и Шпанија.
Албумот All About U е пред крај и МКЦ ќе има можност екслузивно да го претстави нивниот нов член Morten Jay од Данска. За првпат ќе ги изведат останатите песни од новиот албум.

*Вратите се отвораат во 20 часот!

Сподели