Настапуваат:
- Real Life Version (SLO)
- Start At Zero (SLO)
- Derrida (FIN)
- Puukotus (FIN)
- Gears (MKD)

Сабота, 26ти април 2014.
Почеток: 21:30 // Крај: 02:00.
Влез: 150 ден!

=============================================

Real Life Version имаат отсвирено скоро во секоја земја во Европа, па дојде време да допатуваат и на Балканот. Тие веќе ја почнуваат втората европска турнеја годинава. Панк рок момците од Ајдовчина, Словенија ќе го промовираат новиот албум во живо во Скопје. За фанови на In-Sane, Debeli Precjednik, Despite Everything, Noviot Pochetok. Изданија: Resistance from Within (2009), The Sound of Progress (2013)
http://reallifeversion.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/pages/Real-Life-Version/386059855544

Derrida свират метализиран DIY хардкор панк бенд и доаѓаат од Tampere, Финска. Формирани се во 2004 и зад себе имаат неколку 7” и 12” изданија огромен број на настапи низ Европа.
http://derrida.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/pages/Derrida/183907695980

Start at Zero – Релативно нов бенд, постојат 2 години и се “свежа крв” на балканската панк рок сцена, момците годинава ќе настапуваат на Runk Rock Holiday, а последниве месеци го подготвуваат нивниот деби албум, од кој првиот сингл “False Society” е достапен за free download на нивниот bandcamp профил.
http://startatzero.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/startatzeroband

Puukotus се ноиз хардкор панк дуо (тапани и бас) од Kotka, Финска и се формирани во 2011 година. Изданија: Maksimaalinen yliajo E.P. 2013, Puukotus 7” EP 2012.
http://puukotus.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Puukotus

Gears се локалната подршка од Македонија на овој настан, а се формирани во 2011 година. Со нивниот моќен metalcore во последниве години се издвојуваат од помладата генерација на одлични бендови кои морате внимателно да ги следите. Зад себе имаат едно издание со наслов “The Valley Of Unrest” а во моментов работат на нов материјал.
http://gears-mkd.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Gears.mkd/info

=============================================

HARDCORE/PUNK/METAL MASSACRE @ Бифе Фросина, МКЦ!

Сабота, 26ти април 2014.
Почеток: 21:30 // Крај: 02:00.
Влез: 150 ден!

Сподели