Diehard Booking & records ви преставува:
Пет години Дајхард фестивал

NASTY (Белгија) Nasty
Моментално еден од најактивните и најголемите Европски хардкор/битдаун бендови. Бендот со многу опасен лајв настап, четири албуми и турнеи по целиот свет, за прв пат во Македонија. Моментално го снимаат новиот албум кој ќе биде промовиран и во Скопје.

HARDFACED Hardfaced
Охридските машини оваа година прославуваат десет години од излегувањето на албумот “More Than Hate”. По тој повод, More Than Hate во живо од почеток до крај!

SHOCK TROOPERS Shock Troopers
По една година тишина, Аеродромско-Кочанската комбинација повторно во игра.

GARGOYLES Gargoyles – band
Скопскиот мрак со феноменален деби албум.

SHORT FUSE HERO Short Fuse Hero
Конечно концертна промоција на деби албумот “Back To Basics”.

BLOOD SHOT DOWN (Германија)
Искусни момци во нов хардкор бенд!

МКЦ, Скопје / 16 март (четврток) / почеток 19:00 часот
Карти во претродажба на билетарницата во МКЦ по цена од 250 денари. На ден на концерт 350 денари.

ПЕТ ГОДИНИ АНДЕРГРАУНД КУЛТУРА, ПЕТ ГОДИНИ КОНЦЕРТИ И ИЗДАНИЈА.
ПОДДРЖЕТЕ ЈА ЛОКАЛНАТА СЦЕНА!
СЕ ГЛЕДАМЕ НА КОНЦЕРТ.

Сподели